Teleskopická tyč jako nástavec pro ruční vysavač v bazénu
Ruční vysávání nečistot ze dna bazénu s teleskopickou tyčí můžeme přirovnat k práci s klasickým vysavačem na koberce. Tato činnost přináší několik významných pozitivních důsledků, které se zdají nenápadné, ale jak to tak v životě bývá, to, co se mnohdy tváří jako cosi skromného, mívá větší hodnotu, než cokoli nadneseného.
Důkladné vyčištění dna – když už se pustíte do očistného procesu, máte jej plně pod kontrolou. Robotické vysavače za vás sice odvedou práci a ušetří vám čas, ale mohou se porouchat z jakéhokoli důvodu, je to přece jen stroj a čím je mechanismus složitější, tím větší pravděpodobnost nějaké závady. S ručním vysavačem v podstatě není co pokazit, je to jen nástavec připojený ke stávající filtraci. Když jste systematičtí a nepostupujete chaoticky, úspěch je zaručen.
Finanční náklady – ve srovnání s ostatními položkami provozu bazénu jsou zanedbatelné. Nástavec spolu s teleskopickou tyčí https://www.chlorito.cz/teleskopicke-tyce pořídíte za pár stovek korun, takže i kdyby vám praskl nebo se jinak poškodil, žádná tragédie to nebude.
Pohybová aktivita – předně bychom měli zdůraznit, že u venkovních bazénů je jakákoli fyzická činnost přínosem už jen pro dostatek čerstvého vzduchu. Není to zkrátka uzavřená posilovna, kde se v zimě skoro vůbec nevětrá, a akumuluje se tu oxid uhličitý. Dostatek vzdušného kyslíku pro naše buňky dělá doslova divy.
A co se týče pohybu, ten je u práce s mechanickým vysavačem mnohdy nedoceněný. Je to optimální aktivita pro rozproudění zlenivělého lymfatického systému a pro posílení takříkajíc všech svalových partií. Posílíme tím břišní i zádové svaly, trapéz, ramena a ruce, prsní svalstvo a zčásti i dolní končetiny. Tento pohyb byl mezi lidmi rozšířený hlavně dříve, když byli zaměstnáni prací na poli, a tehdy také měli lidé lepší fyzickou kondici, lepší náladu a žili celkově zdravějším životem bez alergií a civilizačních chorob.