Koupání v čisté vodě
Mnoho lidí si myslí, že údržba bazénu je procházka růžovou zahradou. Ti však nejspíš sami bazén nevlastní a nikdy nevlastnili, jinak by si něco takového nemohli myslet. Proto, aby se dal bazén standardně používat, je nutné, aby voda v něm byla čistá. A to nejen na pohled, ale opravdu čistá. To nemusí být vždy jednoduchou záležitostí, i když dnes existují různé typy prostředků, díky kterým toho lze dosáhnout.
- Chlorové tablety – nejen u nás, ale i v jiných zemích se běžně používá k dezinfekci bazénové vody chlorové přípravky, které mají nejčastěji formu tablet, případně se dají pořídit i jako prášek. Účinky chlóru jsou skutečně více než uspokojivé. Pozitivem rovněž je, že je poměrně levný. Na druhou stranu ale může nepříjemně působit na pokožku a spojivky. Řešením může být snížení koncentrace, případně použití jiného typu dezinfekce.
- Kyslíkové přípravky – dezinfekce, která funguje na bázi kyslíku, je vhodným prostředkem pro lidi, kteří mají problémy i s nižší koncentrací chlóru. Tento druh preparátu nepůsobí na lidské tělo dráždivě, díky čemuž se v kyslíkem ošetřené vodě mohou koupat třeba i jedinci, kteří trpí například lupenkou.
- Mořská sůl – sůl je nad zlato a platí to i v případě bazénových dezinfekcí. Pokud byste však měli za to, že stačí do vody vysypat několik balíků soli a všechny nebezpečné bakterie a řasy se budou poroučet, byli byste na omylu. Sůl jako taková v tomto případě rozhodně nestačí. Je potřeba mít v bazénu napojenu i solmizační jednotku, která ze solného roztoku vytvoří látku, jenž se již dokáže poměrně efektivně se všemi škůdci v bazénové vodě vypořádat. I při tomto procesu se vytvoří malé množství chlóru, ale je tak nepatrné, že není možné, aby mohl jakýmkoliv způsobem škodit pokožce či jiným orgánům. Koneckonců, i voda z kohoutku je chlorovaná a také se běžně využívá.